Лесь Курбас,  в 20-х роках XX століття заснував «Молодий театр», який працював в цьому самому приміщенні на вулиці Прорізній, 17, де нині  знаходиться Київський академічний Молодий театр.

За час існування театру в ньому працювали відомі українські режисери: Олександр Заболотний, Микола Мерзлікін, Лесь Танюк, Володимир Оглоблін, Віктор Шулаков, Віталій Малахов, Олександр Крижанівський, Валентин Козьменко-Делінде, Валерій Більченко, Марк Нестантінер, Дмитро Богомазов, Дмитро Лазорко … Час від часу театр ставав ареною сміливих експериментів, спектаклі театру увійшли в золотий фонд українського театру.

У театрі починали свою кар’єру безліч відомих українських акторів, серед яких Валерій Чигляєв, Тамара Плашенко, Сергій Бойко, Віктор Андрієнко та інші.

З 1996-го по 2012 року Молодий театр очолював Станіслав Мойсеєв. Коли він пішов на пост художнього керівника театру ім. Франко, його пост зайняв режисер театру драми і комедії Андрій Білоус. В даний час в трупу театру входить 60 акторів, кожен з яких добре відомий українським глядачам.

В театрі працюють три сцени, де майже кожен день показують репертуарні вистави: основна сцена, камерна сцена і мікро-сцена.

Нехай вас не бентежить така назва театральної зали як мікро-сцена – це цілком простора камерна сцена, функціональна і обладнана всім необхідним для гри акторів, майже щодня на ній проводяться покази і продаються квитки.

Кількість місць 50-60.

Висота стелі – 4,20м

Обладнана необхідним набором світла і звукового  забезпечення

Фото відео і розміри сцени надані нижче.