Лесь Курбас,  в 20-х роках XX століття заснував «Молодий театр», який працював в цьому самому приміщенні на вулиці Прорізній, 17, де нині  знаходиться Київський академічний Молодий театр.

За час існування театру в ньому працювали відомі українські режисери: Олександр Заболотний, Микола Мерзлікін, Лесь Танюк, Володимир Оглоблін, Віктор Шулаков, Віталій Малахов, Олександр Крижанівський, Валентин Козьменко-Делінде, Валерій Більченко, Марк Нестантінер, Дмитро Богомазов, Дмитро Лазорко … Час від часу театр ставав ареною сміливих експериментів, спектаклі театру увійшли в золотий фонд українського театру.

У театрі починали свою кар’єру безліч відомих українських акторів, серед яких Валерій Чигляєв, Тамара Плашенко, Сергій Бойко, Віктор Андрієнко та інші.

З 1996-го по 2012 року Молодий театр очолював Станіслав Мойсеєв. Коли він пішов на пост художнього керівника театру ім. Франко, його пост зайняв режисер театру драми і комедії Андрій Білоус. В даний час в трупу театру входить 60 акторів, кожен з яких добре відомий українським глядачам.

В театрі працюють три сцени, де майже кожен день показують репертуарні вистави: основна сцена, камерна сцена і мікро-сцена.

Камерна сцена – дуже популярна для проведення  спектаклів.
Сцена маэ глибоке вирышеня – основна площадка сцени знаходиться до колон, моживо завісити задник і грати тільки на першій половині. А жожливо зробити сценографію використовуючи всю глибину сцени.