6-7 травня відбувся Перший фестиваль українського аматорського театру «День театру», у якому взяли участь 43 театра з 17 міст України, які представили 47 вистав за участю 410 акторів  вік від 6 років до 75 років. Вистави відбувалися одразу на чотирьох сценах: у ТЮГу «На Липках», двох сценах «Молодого театру» та в «Золотих воротах». Були представлені різні жанри: комедія, соціальні драми, казки, мюзикли, фарси, пластичні вистави, театр абсурду, театр естрадної мініатюри, експерементальний театр. В роботі журі приймали участь 20 відомих високопрофесійних театральних діячів, серед яких: Віктор Гирич, Андрій Білоус, Неда Неждана, Василь Неволов, Гана Ліпківська, Ольга Семьошкіна, Алла Рубіна та інші знакові персони української театральної еліти.

Фестиваль українського аматорського театру

Переможці Першого фестивалю українського аматорського театру «День театру»:

Дорослі театри:

Студентський театр «Жменя» – Рівненський Державний Гуманітарний університет, вистава «Отак загинув Гуска», Микола Куліш,  реж. Олена Мельничук.
Народний аматорський театр-студія «ГаРмИдЕр» Луцького районного будинку культури, вистава «Попелюха», Януш Гловацький, реж. Ярослава Порицька.

АРТМУР, Мелітополь,”Somewhere in the Universe” реж. Анна Попенко.
Театральна майстерня ІМКУ ім. Б Грінченка, мюзікл “Одна ніч», реж. Денис Дикий.

Театр авторської поезії “Велика Вісімка”.

Юнацькі театри:

Театрально-естрадна студія “Теларії”  – драма “Свора”, реж. Аліна Чуєшова.

Зразковий театральний гурток “Трамвайчик” м. Бердичів – “Олена , Ало!” реж. Валентина Ратушинська – отримала своєрідний приз – “Приз глядацьких симпатій від журі”.

Театральная студія “Тандем”, м. Камянець-Подільський, худ. керівник Галина Коротенко.

Дитячі театри:

“Лялькові сходинки”, м. Львів, реж. Андрій Окладов.
Театр-студія “Свія”, реж. Емець Олександра.
Зразковий театр слова “Дарунок Неба”, «Как зайка умным стал», м. Миколаїв реж. Віктор Смірнов.

Акторська школа  “Пармезан”, м. Хмельницький, худ. керівник Анастасія Строян.

​Акторський колектив ARTISTIC, “Попелюшка”​- худ. керівник Слава Красовська

Разом з журі кожен глядач мав можливість насолоджуватись виставами та оцінювати майстерність юних та дорослих аматорів безпосередньо у театрах та в онлайн режимі на picu.tv – більш ніж 25 000 переглядів у 20 країнах світу та більш ніж 5 000 голосів віддали глядачі за своїх улюбленців:

Перша театральна студія м. Бровари, худ.керівник Ірина Кирилюк.

Львівский молодіжний театр “Мельпомена”, худ.керівник Анна Матійченко.

Театральна Арт-Студія НВК № 209 “Сузір’я” м.Київ, худ.керівник Наталія Рибалко.

Театр “Пур Ле Шанс”, м.Одеса, худ. керівник Юлія Пуріна.

Фестиваль проводиться за сприяння Національної спілки театральних діячів України; київських академічних театрів: «Театру на Подолі», «Молодого театру», ТЮГу «На Липках» та театру «Золоті ворота»; Державного музею театрального,музичного та кіномистецтва України і робочої групи в Україні Європейської театральної конвенції.

 

Категорії: Bazis

-->